Kompletní protipovodňové zábrany Tiger Dam System.

GLOBAL NEWS A THE CANADIAN PRESS: Tiger Dam ocenila americká armáda

2013  vodouprotivode Protipovodnovy system Tiger  Dam ocenila americka armadaWinnipeg - Mobilní protipovodňový systém Tiger Dam vyvinutý v Manitobě se stal zlatým standardem, pokud jde o zmírňování povodní.
Tiger Dam byla nyní udělena platinovaná certifikace od skupiny tvořené US Army Corps of Engineers a Factory Mutual, jedné z největších světových obchodních pojišťoven.
Toto ocenění dělá z Tiger Dam nejvýše hodnocený systém pro zmírnění povodní na světě a logicky vyvolává zájem z jiných zemí o tento způsob protipovodňové ochrany.
Protipovodňový systém Tiger Dam má své kořeny v Manitobě, kde byl používán jako jeden z hlavních nástrojů pro rychlé nasazení v posledních několika povodních v provincii. Prezident společnosti International Flood Control, která systém vyvinula a distribuuje ho po celém světě, Paul Vickers říká, že by nikdy nedosáhli takových výsledků, kdyby neměli možnost ho rozvíjet a vyzkoušet v konkrétních povodňových situacích.
Podstatou systému Tiger Dam jsou oranžové tubusy, které se podle potřeby vrství do tvaru pyramidy, plní se vodou a lze z nich postavit různě dlouhou a vysokou hráz jako ochranu před stoupající vodou.
Zpět