Kompletní protipovodňové zábrany Tiger Dam System.

Hrádečtí hasiči nasadili při povodních systém Tiger Dam

Loucna stavbahraze rozbalovani Mobilní protipovodňový systém Tiger Dam zapůjčila společnost JOHNNY SERVIS při červnových povodních hasičům z Hrádku nad Nisou. Po vydatných srážkách došlo k opětovnému rozvodnění Václavického potoka. Krizový štáb města vzhledem k nepříznivým prognózám rozhodl o provizorním zajištění příjezdové cesty v městské části Loučná u bývalého mlýna a instalaci zapůjčených protipovodňových hrází Tiger Dam, které byly umístěny za rodinnými domy v ulici U lávky. Zde ještě nejsou dokončeny protipovodňové úpravy břehů. Hráze omezily nápor vodního toku a zmírnily následky zatopení dalších objektů v této lokalitě.
„Výhodou systému Tiger Dam je, že se dá postavit i v těžko přístupných oblastech, což byl i případ lokality v Hrádku nad Nisou. Mobilní protipovodňové tubusy dobře kopírují terén, jsou jednoduše přenositelné a je tedy možné je instalovat bez použití techniky v podstatě kdekoli ," uvedl generální ředitel společnosti JOHNNY SERVIS Matthew Duras.
Loucna detailTDLoucna pohlednahrazLoucna rekaLoucna rozvodnenytokLoucna stavbahrazeLoucna stavbahraze0Loucna stavbahrazepohledLoucna stavbahrazeudomuLoucna TatraLoucna TDmezi domy
Zpět