Kompletní protipovodňové zábrany Tiger Dam System.

Mobilní protipovodňový systém Tiger Dam v obležení hasičů z Berouna a Tetína

66 33-img34-img35-img36-img37-img38-img 39-img40-img41-img

Tetín - Možnosti seznámit se v praxi s funkčností mobilních protipovodňových hrází, které nabízí společnost JOHNNY SERVIS, využily při třech praktických ukázkách v sídle společnosti desítky profesionálních hasičů z Berouna a dobrovolných hasičů z Tetína. Systém byl vyvinut jako rychlejší a méně náročná alternativa pytlů

s pískem, jejichž plnění je při povodních časově nejnáročnější a i fyzicky hasiče neúměrně zatěžuje. „Obcím a městům by použití mobilních hrází v případě povodní ušetřilo hodně času. Díky variabilitě systému je přitom možné podle potřeby stavět hráze až do výšky dvou metrů, což pytle s pískem z časových i technických důvodů neumožňují.  I jeden tubus o délce 15 metrů a výšce  45 centimetrů, jehož naplnění trvá maximálně tři minuty, dokáže při rozvodnění lokálních toků rychle zabránit vniknutí vody do veřejných i soukromých objektů,“ podotýká generální ředitel společnosti JOHNNY SERVIS Matthew Duras.

Jeho slova potvrzují i sami hasiči, kteří mají s povodněmi ty největší zkušenosti.  „Povodně přicházejí často velmi rychle a než pytle přivezeme z centrálního skladu a naplníme, přicházíme o drahocenný čas. Ideální by bylo, kdyby obce nebo města měly jako preventivní prostředek protipovodňové ochrany podobné mobilní hráze uskladněné ve svých prostorách a bylo je tak možné v případě potřeby operativně postavit v ohrožených oblastech,“ shodují se hasiči.

Výhodou protipovodňového systému Tiger Dam® je možnost plnění přímo vodou z rozvodněné řeky a jeho nasazení i v těžko přístupném terénu v okolí lokálních toků. „Jsme schopni dodat mobilní protipovodňový systém včetně všech potřebných komponentů ve speciálním kontejneru, v němž je možné hráze bezpečně skladovat,“ dodává Matthew Duras.

Zpět