Kompletní protipovodňové zábrany Tiger Dam System.

Do Nové Vsi na Liberecku směřují mobilní protipovodňové hráze

486-img6-imgČeská protipovodňová asociace nabídla prostřednictvím libereckého vodoprávního úřadu pomoc nejohroženějším obcím na Liberecku, kde vytrvalé deště způsobily rozvodnění lokálních toků a na většině míst byl již v odpoledních hodinách vyhlášen 3 stupeň protipovodňové aktivity.
Konkrétně do Nové Vsi, která o pomoc požádala jako

první, by ještě během večerních hodin měly dorazit mobilní protipovodňové hráze Tiger Dam plnitelné vodou a hrazení ze speciálních sklolaminátových desek, které zdarma nabídly společnosti JOHNNY SERVIS a V.O.P. Dolní Bousov. Se stavbou hrází pomohou místní dobrovolní hasiči, kteří se s mobilními zábranami setkali před měsícem při nácviku nového povodňového plánu. „Bohužel nemáme k dispozici takové množství hrází, abychom dokázali ochránit celou vesnici. Naším cílem je ale ukázat, že když obce budou mít finanční prostředky na nákup mobilní protipovodňové ochrany, může jim to pomoci eliminovat škody,“ uvedl mluvčí České protipovodňové asociace Josef Hanus.
Nová Ves byla při loňských srpnových záplavách jednou z nejvíce postižených obcí, o střechu nad hlavou přišlo 20 rodin. „Vzhledem k prognóze meteorologů chceme na nejkritičtějších místech v obci ponechat protipovodňové zábrany do zítřka, kdy by měly lokální toky v této oblasti kulminovat,“ uvedl Vladimír Mrkvička ze společnosti KOORDINACE, která pro Novou Ves na Liberecku vytvořila povodňový plán.
Loňské záplavy na severu Čech způsobily škody za 8,2 mld. Dlouhodobým cílem ČPA je docílit toho, aby stát a kraje místo na likvidaci povodňových škod uvolňovaly celoplošně prostředky na nákup mobilních protipovodňových hrází, které by obce mohly operativně nasadit při blížícím se nebezpečí a které jsou ve srovnání s pytli s pískem mnohonásobně rychlejší, účinnější a flexibilnější.

Zpět