Kompletní protipovodňové zábrany Tiger Dam System.

THE OIL AND GAS MAGAZINE: Mobilní protipovodňový systém Tiger Dam v popředí zájmu

The Oil and Gas Magazine Tiger Dam 02The Oil and Gas Magazine (OGM), světově uznávaná mediální značka, publikovala na svém serveru článek o mobilním protipovodňovém systému Tiger Dam. Cílem tohoto serveru je více než 20 let přinášet nové poznatky a informace o prospěšných a originálních produktech vzdělávací, poutavou a zábavnou formou.
Čtenáři serveru jsou všichni ti, kteří se v daném oboru chtějí něco nového dozvědět , inspirovat se a zároveň investovat do moderních a inovativních produktů. Takto vidí mobilní The Oil and Gas Magazine mobilní protipovodňové hráze Tiger Dam.
Tiger Dam - budoucnost pro energetiku a ropný průmysl.

První co vás napadne, vzpomenete-li si na povodně, jsou pravděpodobně zničené domy a ulice, ale také hromady pytlů s pískem, které nashromáždili dobrovolníci ve snaze zastavit velkou vodu. Tyto obrázky jsme v uplynulých letech běžně vídali v televizi v souvislosti s hurikány a jinými povětrnostními katastrofami. Během několika málo let by však v televizních přenosech mohly hrát místo pytlů s pískem hlavní roli mobilní hráze Tiger Dam vyrobené v USA Flood Control Corporation.
Co je vlastně Tiger Dam™? Jedná se o dlouhý pružný tubus vyrobený z PVC a potažený polyesterem nebo vinylem v závislosti na způsobu použití. Tubusy, které jsou jednoduše plnitelné vodou, tvoří bariéru proti záplavám. Jsou vybaveny dvěma ventily, plnícím a ovzdušňovacím. Systém Tiger Dam nevyžaduje žádné stavební stroje a zařízení a je připraven k použití za pouhých devadesát sekund, pokud jsou tubusy napojeny na hydrant. Mohou být plněny i záplavovou vodou. Tato představa využití vody k boji proti vodě byla prvotní myšlenkou, která dala vzniknout tomuto produktu. Mobilní protipovodňový systém využila řada vlád a společností , například BP, Conoco Phillips, Cameco, New York Stock Exchange, stejně jako Wal-Mart, Costco, a mnoho dalších více než pět stovek společností.
Systém Tiger Dam byl původně navržen tak, aby řešil problém povodní a eliminoval tak všechny nevýhody spojené s použitím pytlů s pískem. Do více než desetiletého vývoje byli zapojeni pracovníci havarijních a krizových štábů, záchranáři, veřejné složky a další klíčové subjekty. Tiger Dam může nahradit tradiční použití pytlů s pískem z různých důvodů:
Přizpůsobitelné tvary a délka
Jednotlivé tubusy mohou být spojovány do různých délek a pyramidovitě vrstveny do různých výšek a chránit tak i před vyšší hladinou vody. Mohou být stavěny i do různých tvarů, a to i do úhlu devadesát stupňů a obklopit a stoprocentně chránit oblast před okolní záplavovou vodou .
Vliv na životní prostředí
Tiger Dam nemají žádný vliv na životní prostředí. Jakmile nebezpečí povodní pomine, je možné je rychle vypustit na rozdíl od tradičních pytlů s pískem. Jsou opakovatelně použitelné až sedmnáct let.
Snadná doprava a jednoduchá údržba
Prázdný tubus váží jen 27 kilogramů a je možné ho srolovat do malého balíčku a jednoduše přepravovat i skladovat. Tiger Dam také vyžadují minimální údržbu a lze jej snadno opravit pomocí nástrojů, jako jsou vinylové sady na opravu, nebo dokonce lepicí páskou jako krátkodobé, dočasné řešení v případě nouze. Výrobce US Flood Control Corporation také využívá standardní pohotovostní přívěsy, aby zájemcům předvedl, jak tubusy skladovat a přepravovat a jaké využít související komponenty.
Různé využití Tiger Dam
Kromě standardních tubusů Tiger Dam jsou v nabídce i Super Tiger Dam, které mají větší průměr než klasické tubusy o průměru 45 centimetrů, chemicky odolné tubusy a také tubusy, které mohou být plněny betonem a vytvořit tak dlouhodobé řešení protipovodňové ochrany.
Tiger Dam je možné použít nejen jako ochranu proti vodě, ale třeba také k ochraně pracovníků při opravách mostů, bezpečné skladování pitné vody, odklonění vody z jedné oblasti do druhé jako zavlažovací kanál, k ochraně před ropnými skvrnami nebo k ochraně pobřeží před nadměrnou erozi oceánu. Tiger Dam mají obrovský potenciál jako flexibilní , nízkonákladový a ekologicky citlivý způsob, jak chránit firemní infrastrukturu . Tiger Dam jsou jednou z možností, kterou by ropné a plynárenské společnosti s ohledem na jejich výhody měly zvážit než sáhnou po pytlích s pískem. Znamená to, že odborníci v odvětví ropy a plynu by měly využívat inovativní řešení, šetrné k životnímu prostředí a seznámit se s tím, jak mohou být Tiger Dam efektivním řešením při mimořádných událostech. Časem tak možná začneme v televizi méně vídat pytle s pískem a jejich místo nahradí protipovodňové hráze Tiger Dam.

The Oil and Gas Magazine Tiger Dam 01The Oil and Gas Magazine Tiger Dam 03
Zpět